Co je slackline

 • Co je slackline?
  Slackline je sport zaměřený na práci s rovnováhou, stačí napnout popruh mezi dva stromy a může se jít na to. Když se naučíte chodit po popruhu, dalším krokem je začít dělat triky. Triky jsou skákání, kývání ze strany na stranu, nebo dokonce různé prvky jógy na sklackline. Existuje několik různých variant slackline (longline, highline, ...). Více se dočtete na http://en.wikipedia.org/wiki/Slacklining 
 • Co mi slackline přinese?
  Nejen že je velmi zábavný a návykový ale je to i dobrý tréning. Při balancování na laně se používá mnoho svalů které pak pomáhají při jiných aktivitách. Slouží také jako nádherná forma odpočinku, myslíte jen na udržení rovnováhy a to vás nutí zapomenout na každodenní stresy.
 • Boty nebo na boso?
  Jak je libo, klidně s botami i bez nich. Nicméně pro dělání triků je lépe nosit obuv a chránit tak nohy. Některé triky mohou být docela bolestivé a dobrá obuv s plochou podrážkou pomůže docela dost. Na druhou stranu, pokud chcete chodit na dlouhých slackline tzv. longline, kde potřebujete citlivěji vnímat popruh, je lépe chodit naboso. 
 • Je chůze po slackline nebezpečná?
  Je potřeba věnovat velkou pozornost při zřizování a chůzi na slackline. Pokud je vše správně použito, je riziko minimální. Kotvící body by měly být dostatečně silné. Velký průměr (více jak 30cm) by měl stačit. Také dbejte na to, aby popruh nebyl příliš napnut. Čím více dynamické triky, tím větší nebezpečí. Kontrolovaný pád by se měl učit a cvičit každý kdo chodí po slackline. První kroky zkoušejte na nízkém popruhu (tj. max 120cm, ideálně do výše rozkroku).

Comments